dnes je 25. listopadu 2017          Česká verze English version
Rekreační středisko KRÁLOVEC

Tipy na výlety

Královec

Naučná stezka Královec měří  7 km, má dvanáct zastavení, je vhodná pro rodiny s dětmi, turisty, cykloturisty. Na stezce narazíte i na známou královskou rozhlednu, postavenou ve výšce 655 m.n.m. a vysokou 19m, kde se vám otevře pohled nejen na Valašské Klobouky, ale také na Vizovické vrchy a Bílé Karpaty.                                                                                                                Z parkoviště v blízkosti  rekreačního střediska se můžete vydat pěšky, na kole i na běžkách směr Požár, odtud do Študlova a napojit se na turistické a jiné trasy nebo  na Končitou (slovenská hranice)Při těchto cestách vám budou odměnou překrásné výhledy do krajiny, které se každou chvíli na vaší cestě otevřou a stávají se neopakovatelným zážitkem.

Valašské Klobouky

Město je součástí  nejen Bílých Karpat, ale také střediskem jižního Valašska. V městské památkové zóně najdeme budovu staré radnice, památkově chráněné domy, barokní mariánský sloup a mnoho dalších památek architektury. Sportovci ocení letní koupaliště, sportovní areál, stáj Lipina k vyjížďkám na koních. Z pravidelných akcí nelze nezmínit Valašské kumštování v červenci, setkání muzikantů v srpnu, Valašský mikulášský jarmek a mnoho dalších kulturních akcí.

Brumov-Bylnice - Návojná - Nedašov - Nedašova Lhota

V Brumově můžeme navštívit hrad z roku 1224, je otevřen pro veřejnost a často se zde konají zajímavé kulturní akce. V jeho blízkosti najdeme i muzeum.  Vzácností je i gotický kostel a židovský hřbitov. Sportovní vyžití je tu bohaté ? venkovní koupaliště, krytý bazén, tenisové kurty, golfové hřiště, zimní stadion a mnoho dalších aktivit. Z Brumova se dá odbočit směr Návojná, Nedašov, Nedašova Lhota. Za povšimnutí  zde stojí lidová architektura, ať již dřevěnice nebo roubená zvonice. Prochází zde turistická cesta i cyklotrasa. Za zmínku stojí i sklárna v obci Sidonie (části Brumova-Bylnice)

Poteč - Horní Lideč - Valašské Příkazy - Študlov

V Poteči najdeme několik zajímavých staveb, ale je také východiskem k krásné rezervaci Ploščiny.  Obcí Valašské Příkazy prochází cyklotrasa ? Hornolidečská magistrála. Horní Lideč musí vidět každý ? především jeho celoročně přístupný vyřezávaný betlém.  Študlov je nejsevernější částí Bílých Karpat, jehož dominantou nový kostel. Napojíte-li se na Hornolidečskou magistrálu, která má sice vysokou náročnost, ale neobyčejné zážitky pro aktivní cykloturisty ? Čertovy skály, Pulčínské skály, Vařákovy paseky, Lačnovské skály.

Křekov - Haluzice - Loučka

Těmito obcemi prochází několik dálkových i místních cyklotras.  

Štítná nad Vláří - Jestřabí  - Rokytnice

Ve Štítné je několik turistických tras a cyklostezek, v zimě je zde v provozu i lyžařský vlek.

Vlachova Lhota - Vysoké Pole - Újezd

Vlachova Lhota vás přivítá několika památkami, ale najdete zde i muzeum hasičů, ale další cesta vás zavede k mnoha turistickým zajímavostem.  Do zdejšího regionu patří i známá kulturní památka, postavená na počest pasekářské osady, vypálené nacisty za přechovávání partyzánů.

       Nedaleko od Královce je mnoho dalších přírodních krás 

 
Prales, Studánka Pany Marie, Rozhledna, Procházky po vrstevnici
Valašské Klobouky -  městečko je součástí Bílých Karpat - biosférické rezervace UNESCA.
Brumov  - Brumovský hrad je jedním z nejstarších v naší zemi.
Královec - Požár - tam a zpět 10km (po hřebenech Bílých Karpat)
Královec - Dělanovce - tam a zpět 5 km (kaplička se zázračnou vodou)
Královec - Požár - Poteč - tam a zpět 20 km
Královec - Vršatecké Podhradí / Slovensko /-  vápencové skalní útvary s troskami středověkého hradu.
Sidónský prales - ukázka zdravého karpatského lesa
Návojná -  klubovna Skalních orlů - ukázka historie skautingu, prohlídku nutno domluvit dopředu
Královec - Čertovy skály - cvičné skály pro horolezce, unikátní lokalita vzniklá činností ledovce
Královec - Pulčínské skály  - pro horolezce a turisty, unikátní lokalita vzniklá činností ledovce.
 
Autem:


Luhačovice  - největší a nejznámější lázně na Moravě s typickou architekturou Dušana Jurkoviče
Vsetín
Zlín - Muzeum obuvi
ZOO Lešná - nejkrásnější zoologická zahrada na jižní Moravě,
Samohýl motor veterán - rozsáhlá sbírka automobilů a motocyklů, přes 100 exponátů,unikátní kolekce automobilů Laurin&Klement a firmy Škoda
Napajedla  - Baťův kanál, přeprava na lodích,
Trenčín - významné centrum středního Pováží Historické jádro Trenčína je městskou památkovou rezervací,
Trenčianské Teplice - jedny z nejstarších lázní na Slovensku, vhodné pro léčbu pohybového ústrojí a nervové soustavy. Přírodní léčivé vápenato-sirné prameny mají teplotu 36-40°C.
Francova Lhota - jízda na koni pro začátečníky i pokročilé, celoroční provoz.
Vizovice - brána Valašska. Rodiště hudebního skladatele Aloise Háby a komika Bolka Polívky. Dominantou města je barokní zámek. Tradiční je pálení slivovice, sídlo firmy Rudolf Jelínek.
 


   rekreační středisko Královec, Na Královci 460, 766 01 Valašské Klobouky, tel. (+420) 777 887 456, info@kralovec.cz